Top
Powrót do aktualności

Shuttersy JASNO spełniają normę światłoszczelności NHC

Holenderska Klasyfikacja Hotelarska (De Nederlandse Hotel Classificatie - NHC) stwierdziła, że shuttersy i żaluzje drewniane JASNO pod kątem światłoszczelności spełniają warunki normy podstawowej dla hoteli posiadających do 5 gwiazdek włącznie. Ponadto hotele dzięki zastosowaniu shuttersów lub żaluzji drewnianych mogą zdobyć dodatkowe punkty z uwagi na wyróżniającą się formę dekoracji okiennych.

Drewniane okiennice wewnętrzne i żaluzje firmy JASNO spełniają wymagania, jakie NHC stawia w normie 401 i 402 w systemie klasyfikacji. Oświadczenie NHC nie znaczy jednak, że wszystkie marki shuttersów i żaluzji drewnianych spełniają wymagania normy. Sposób wykończenia i montażu produktów odgrywa ważną rolę w kontekście światłoszczelności.

Firma JASNO przyjęła oświadczenie NHC z radością. Oprócz gwarantowanej światłoszczelności shuttersy i żaluzje drewniane są również postrzegane jako profesjonalny wybór w branży hotelarskiej. Łatwość utrzymania w czystości i usuwania z nich kurzu wpływa na zmniejszenie problemów z alergią. Ponadto nadają one wyjątkowy charakter i wyróżniają się w stosunku do często jeszcze stosowanych zasłon.

Obok różnych pokoi hotelowych, które już posiadają shuttersy JASNO, pojawiają się one coraz częściej również w salach konferencyjnych/szkoleniowych, ponieważ łatwo dzięki nim regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Doskonałym rozwiązaniem dla takich celów są shuttersy regulowane na odległość, dzięki którym ustawienia lameli obsługuje się za pomocą pilota.

Shuttersy JASNO spełniają normę światłoszczelności NHC