Info

Czym są rolety typu folds?

Rolety JASNO typu folds różnią się od innych znanych nam rolet rzymskich. Są one wykonane z papieru tkanego. Nadaje im to solidny, trwały wygląd.

Elementem rolet rzymskich, który najbardziej rzuca się w oczy, są z pewnością drewniane listwy. Dopasowanie koloru tkaniny do koloru listwy tworzy roletę o subtelnym wyglądzie. Wybór kontrastowego połączenia kolorystycznego sprawi zaś, że dekoracja okienna będzie silnie przyciągać wzrok. Należy także zwrócić uwagę na detale rolety: małe łączenia na listwach i tkaninie, które są w estetyczny sposób wkomponowane w listwę górną. Oczywiście rolety rzymskie idealnie pasują do naszych shuttersów, żaluzji oraz lameli pionowych.

Rolety rzymskie spod znaku Dutch Design

Dzięki roletom typu folds firmy JASNO można nadać wnętrzu holenderski styl. Firma JASNO zleciła pracowni Studio Daphna Laurens opracowanie nowej wersji istniejących dekoracji okiennych. Efektem tej współpracy są rolety JASNO typu folds. Ich cechą charakterystyczną jest proste, oszczędne, a zarazem ponadczasowe wzornictwo, w pełni pasujące do stylu JASNO.

Studio Daphna Laurens projektuje i tworzy charakterystyczne produkty stanowiące połączenie geometrycznych form, naturalnych materiałów i kolorów. Jednym z najbardziej znanych projektów tej pracowni jest seria 'Tafelstukken'.

 

JASNO rolety typu folds

 

Ile kosztują rolety rzymskie?

Orientacyjna cena naszych rolet rzymskich brutto (z podatkiem VAT), bez kosztów transportu i montażu:

 • Cena w wersji półprzezroczystej: wysokość w cm + szerokość w cm x € 2,33
 • Cena w wersji przygaszonej: wysokość w cm + szerokość w cm x PLN € 2,33
 • Cena w wersji całkowicie zaciemniającej: wysokość w cm + szerokość w cm x € 2,97

Lub też proszę wpisać wymiary swoich okien w naszym narzędziu do wyceny.  

 

 

Gdzie kupić rolety typu folds?

Sprzedawcy na terenie całej Europy oferują nasze rolety typu folds. W salonie wystawienniczym sprzedawcy możecie Państwo obejrzeć nasze tworzone na wymiar dekoracje okienne oraz uzyskać poradę. To świetne udogodnienie: profesjonalista dokona pomiarów okien u Państwa w domu i zamontuje rolety.

 

JASNO rolety typu folds
JASNO rolety typu folds

 

Jakie są rodzaje rolet typu folds?

Rolety typu folds komponują Państwo samodzielnie, decydując się na jeden z trzech stopni transparentności. Można wybrać wersję półprzezroczystą, przepuszczającą światło; wariant filtrujący światło, który subtelnie je dopuszcza; lub model całkowicie zaciemniający. Niezależnie od wybranej opcji papier tkany sprawi, że światło słoneczne nada pomieszczeniu ciepły blask.

Następnie wybierają Państwo spośród różnych kolorów papieru tkanego i drewnianych listew. Dopasowanie koloru tkaniny do koloru listwy tworzy roletę o subtelnym wyglądzie. Wybór kontrastowego połączenia kolorystycznego sprawi zaś, że dekoracja okienna będzie silnie przyciągać wzrok. Listwy z przodu i z tyłu mogą nawet różnić się od siebie. Dzięki temu rolety rzymskie można złożyć całkowicie zgodnie z życzeniem. 

Zalety rolet typu folds firmy JASNO:

 • Materiał: papier tkany jest dostępny w sześciu pięknych kolorach i posiada wysoką trwałość kolorystyczną. 
 • Drewniane listwy są wykonane z drewna Abachi 100% FSC.
 • Listwa górna: tkanina jest estetycznie wkomponowana w listwę górną, bez zastosowania taśmy przylepcowej. Tworzy to subtelny efekt.
 • Sterowanie roletami rzymskimi: Łańcuszek do rolet jest wyposażony w zrywacz zapewniający bezpieczeństwo dzieci. Możliwe jest zdalne sterowanie rolet Folds za pomocą systemu Dooya. Szczególnie praktyczne dla trudno dostępnych okien lub gdy chcemy regulować jednocześnie wiele rolet!
 • Wzornictwo: unikatowe łączenia na listwach zapewniają łatwe prowadzenie sznurków z tyłu rolety i nadają jej prawdziwie designerski wygląd.
 • Wolant: rolety typu folds posiadają wolant chroniący materiał przed przebarwieniami. W połączeniu z zawsze widoczną listwą dolną sprawia on, że rolety wyglądają luksusowo.
 • Wykończenie: krawędzie boczne są wykończone przezroczystym PU, by zapobiec ich strzępieniu się.
 • Wymiary: rolety rzymskie mają maksymalnie 3,20 m wysokości i 2,40 m szerokości, a minimalnie 50 cm wysokości i 37 cm szerokości.

 

Półprzezroczyste rolety typu folds JASNO
Półprzezroczyste rolety typu folds JASNO
Półprzezroczyste rolety typu folds JASNO

 

Półprzezroczyste rolety typu folds

Dzięki roletom półprzezroczystym można uzyskać wyjątkowy efekt sączenia się światła do wnętrza. Ta standardowa wersja rolet typu folds zapewnia wyjątkową grę światłem oraz widoczność wnętrza domu z zewnątrz i na odwrót.

Półprzezroczyste rolety typu folds komponuje się w następujący sposób:

 

Rolety typu folds w opcji filtrującej światło JASNO
Rolety typu folds w opcji filtrującej światło JASNO

 

Rolety typu folds w opcji filtrującej światło

Subtelne sączenie się światła uzyskają Państwo dzięki roletom typu folds w opcji filtrującej światło. Te rolety rzymskie są wykonane z gęściej tkanego papieru i wpuszczają mniej światła do pokoju niż rolety półprzezroczyste. Ta wersja sprawia także, że wnętrze pomieszczenia jest wieczorem mniej widoczne z zewnątrz.

Rolety typu folds w opcji filtrującej światło komponuje się w następujący sposób:

 

Rolety zaciemniające typu folds JASNO

 

Rolety zaciemniające typu folds

Zaciemnianie to cecha charakterystyczna rolet typu black-out. Tego rodzaju rolety rzymskie są idealne do zasłaniania okien w pomieszczeniach wymagających zaciemnienia, jak np. sypialnia.

Zaciemniające rolety typu folds komponuje się w następujący sposób:

 • Wybierają Państwo kolor półprzezroczystego papieru tkanego. W ten sposób określają Państwo wygląd rolety od frontu.
 • Wybierają Państwo kolor materiału zaciemniającego. Materiał ten zostaje umieszczony za papierem tkanym, a oba materiały razem podtrzymują drewniane listwy. Materiał zaciemniający decyduje o wyglądzie rolety od tyłu.
 • Wybierają Państwo kolor drewnianych listew na przód i tył rolety.

 

Dlaczego rolety typu folds firmy JASNO?

Decydując się na produkty JASNO, wybierają Państwo trwałość, jakość i komfort. Ponadto otrzymują Państwo dwa lata gwarancji na tkaninę oraz trzy lata na drewniane listwy, listwę górną i mechanizm sterowania. Rolety typu folds są proste w konserwacji. Wystarczy tylko oczyścić je przy użyciu szczotki lub odkurzacza pracującego z niską mocą.

Rolety JASNO typu folds różnią się od innych rolet rzymskich i z tego jesteśmy dumni!

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.