Info

JASNO: naszą siłą jest pasja i perfekcja

Shuttersy istnieją już od wieków, lecz w Europie Zachodniej nie były początkowo tak popularne, jak w krajach śródziemnomorskich czy w USA. Fakt ten bardzo dziwił Jeroena Hermansa. Dlatego też w roku 2001 założył on firmę JASNO. Nadał on tradycyjnym shuttersom ponadczasowy charakter pod względem wyglądu i stylu - m.in. poprzez zastosowanie ukrytych zawiasów. W ciągu roku stworzono wraz z przedsiębiorstwem przetwórstwa drewna w Polsce pierwszą linię produkcyjną, a firma JASNO zaprezentowała pierwsze wyprodukowane przez siebie shuttersy na targach wyposażenia wnętrz w Eindhoven. Reakcje konsumentów były pozytywne.

Wkrótce zaczęły napływać pierwsze zamówienia, dzięki którym możliwe było wzięcie udziału w targach mieszkaniowych Woonbeurs w Amsterdamie, co wiązało się ze znacznie większymi wydatkami. To funkcjonalne i stylowe rozwiązanie z dziedziny zasłon okiennych zostało dostrzeżone także przez stylistów oraz czasopisma fachowe i tak produkty JASNO zyskiwały coraz większą popularność. Pojawiały się kolejne zamówienia, a firma zaczęła rozkwitać na dobre. Przedsiębiorstwo, którego nazwa pochodzi z języka polskiego, rozpoczęło w niedługim czasie produkcję w drugiej, własnej fabryce w Polsce oraz otworzyło salon wystawienniczy w Hapert w Brabancji.

shuttersy

Najlepsza fabryka shuttersów na świecie

W roku 2003 współwłaścicielem firmy został Simon Sants, a celem tego posunięcia była dalsza intensyfikacja sprzedaży shuttersów pod marką JASNO. Napływające nieustannie zamówienia powodowały ciągłe wydłużanie się terminów ich realizacji. Fabryka w Polsce nie była już w stanie sprostać zapotrzebowaniu, dlatego też firma JASNO zaczęła poważnie szukać możliwości zwiększenia produktywności. Zaowocowało to nawiązaniem w ciągu 4 miesięcy wyjątkowej współpracy z najlepszą na świecie fabryką shuttersów z Tajwanu oraz zamknięciem zakładu w Polsce.

Ponadto firma JASNO wprowadziła w roku 2006 na rynek także kolekcję żaluzji blinds dopasowanych do shuttersów. Ten popularny produkt doprowadził w ciągu minionych lat do poważnego zwrotu w branży zasłon okiennych. Sprzedaż żaluzji JASNO blinds rosła w ubiegłych latach w ekspresowym tempie.

Sieć sprzedaży i ekspansja w Europie

Ponieważ branża detaliczna zgłaszała coraz większe zapotrzebowanie na shuttersy, firma JASNO zdecydowała się na stworzenie działającej na terenie całego kraju sieci sprzedaży. W tym celu opracowano zdecydowaną, lecz prostą i łatwą w prowadzeniu politykę w zakresie dystrybucji. Najważniejszą rzeczą dla JASNO pozostało nakierowanie na konsumentów. Stanowi to dużą różnicę w odniesieniu do pozostałych dostawców, którzy postrzegają nabywców detalicznych jako swoich klientów. W krótkim czasie powstała sieć entuzjastycznych i oferujących wysoką jakość firm zajmujących się wystrojem wnętrz oraz sklepów specjalistycznych sprzedających zasłony okienne.

Po sukcesie odniesionym na terenie Beneluksu firma ruszyła na podbój kolejnych rynków: w Polsce, Francji, Niemczech, Danii, Szwajcarii, Austrii i Szwecji. W ten sposób JASNO stało się kwitnącym przedsiębiorstwem międzynarodowym oraz liderem branży na kontynencie europejskim. Siłą JASNO jest nieustanne wyróżnianie się poprzez jakość produktów, jak i poziom sprzedaży oraz usług posprzedażowych.

JASNO zwycięzcą nagrody Beste Ondernemers Visie Trofee 2013

W 2013 r. właściciele firmy: Jeroen Hermans oraz Simon Sants otrzymali tytuł Beste Ondernemers Visie (BOV - nagroda dla najlepszych przedsiębiorców) 2013 w Holandii z regionu Eindhoven i De Kempen. Przewodniczący jury, Tiny Sanders (z klubu piłkarskiego PSV), powiedział, że obu nagrodzonych charakteryzuje prawdziwa pasja, z jaką wykonują oni swoją pracę każdego dnia. „Mają wizję, odwagę, wiedzą, w jaki sposób działać i wykorzystują szanse w odpowiednim momencie. Tym właśnie jest przedsiębiorczość” - uzasadniało jury. Nagroda ta miała szczególne znaczenie dla Jeroena i Simonsa - stanowiła ona bowiem potwierdzenie, że kroczą wraz z JASNO właściwą drogą. 

Wiosną 2014 roku firma przeniosła się do nowej siedziby zlokalizowanej tuż przy poprzedniej placówce. Poza dużymi i przestronnymi pomieszczeniami biurowymi znajduje się tam również salon wystawienniczy, w którym produkty prezentowane są konsumentom, partnerom biznesowym oraz innym osobom zainteresowanym.

Wyróżnione żaluzje JASNO typu swings (lamele pionowe)

W kwietniu 2015 r. firma JASNO wprowadziła do swojej kolekcji jeszcze jeden produkt z serii dekoracji okiennych: żaluzje JASNO typu swings. Są to lamele pionowe. Wyjątkową cechą tych żaluzji jest fakt, że można ustawiać je w najróżniejszych, zaskakujących pozycjach. Przy pomocy łańcuszka lamele są naprzemiennie wprawiane w ruch, co tworzy ciekawy efekt 3D. Można ustawić je w pozycji otwartej, (niemal całkowicie) zamkniętej oraz na wiele innych sposobów. Żaluzje JASNO typu swings dostępne są w różnych stopniach transparentności. W ofercie znajduje się także kilka rodzajów materiałów.

W styczniu 2016 r. żaluzje typu swings wyróżniono iF Award: jedną z najbardziej prestiżowych nagród międzynarodowych w dziedzinie designu. Z kolei w październiku 2016 r. firma JASNO wygrała Goed Industrieel Ontwerp (GIO) Award 2016 za zapewniający bezpieczeństwo dzieci system do obsługi żaluzji i rolet. Firma JASNO wyposażyła rolety rzymskie i lamele pionowe w system zrywania zapewniający bezpieczeństwo dzieci, specjalnie zaprojektowany przez GBO. Ten opatentowany system jest dołączany do łańcuszka do obsługi żaluzji i rolet. Bloczek przecina łańcuszek w chwili, gdy zwiększa się napięcie pętli, co w następstwie zapobiega ewentualnemu zaplątaniu i uduszeniu dziecka. Bezpieczeństwo dekoracji okiennych ma obecnie ogromne znaczenie, także dla JASNO.

Pionowe lamele

 

rolety typu folds (rolety rzymskie)

JASNO folds: rolety rzymskie

Jesienią 2016 r. firma wprowadziła nowy produkt z serii dekoracji okiennych do swojej kolekcji: rolety JASNO typu folds, czyli rolety rzymskie. Projekt rolet rzymskich powstał we współpracy z posiadającą oznakowanie Dutch Design pracownią Studio Daphna Laurens. Kolekcja składa się z tkanin i listew drewnianych w wybranych kolorach. Klient może samodzielnie tworzyć połączenia pasujące do jego własnego stylu. Tkaniny wykonane są z papieru tkanego i występują zarówno w wersji półprzezroczystej, przepuszczającej światło, jak i zaciemniającej. 

Nowość: wodoodporne shuttersy 

Pod koniec 2016 r. firma JASNO powiększyła swoją kolekcję o shuttersy Aqualine. Shuttersy te są wykonane z ABS, wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dlatego doskonale nadają się do okien w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienki, baseny, gabinety wellness czy kuchnie. 

Wodoodporne shuttersy

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.