Info

Shuttersy JASNO: okiennice wewnętrzne z ruchomymi lamelami

Shuttersy to wyjątkowo funkcjonalne, stylowe i ponadczasowe okiennice, a także idealna ochrona przed słońcem do kontrolowania światła i prywatności. Lamele można ustawiać do dowolnej pozycji lub całkowicie otworzyć panele. W ten sposób jednym ruchem ręki sam sterujesz światłem słonecznym.

Najważniejsze cechy shuttersów JASNO:

 • Zawsze wykonane na miarę.
 • Dostępne w drewnie Paulownia lub w plastiku, idealne do łazienki.
 • Dostępne w różnych rozmiarach lameli: S (63 mm), M (76 mm), L (89 mm) i XL (114 mm).
 • Odpowiedni do specjalnych kształtów okien.
 • Wybierz pionowy drążek sterujący lub ukrytą listwę regulacyjną.
 • Różne opcje montażu.
 • Shuttersy są dostępne w szerokim wyborze stylowych kolorów lakierów i bejc. Dostępne również w kolorach RAL classic i NCS.
 • Najbardziej charakterystyczna cecha shuttersów JASNO nie rzuca się w oczy! Ukryte zawiasy są niewidoczne, ponieważ znajdują się w bocznym panelu. Dzięki czemu nasze shuttersy mają elegancki, nowoczesny wygląd i zapewniają, że panele pasują jeszcze lepiej.

 

JASNO Shuttersy Biały
JASNO Shuttersy Czarny

Ile kosztują shuttersy?

Nasze shuttersy są dostępne od € 526,- za m2. Na naszej stronie można w łatwy sposób obliczyć przybliżoną cenę specjalnie dla Twoich okien. W celu uzyskania dokładnej wyceny zapraszamy do jednego z naszych profesjonalnych dealerów. Nasi dealerzy zawsze przychodzą do Twojego domu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymasz właściwą poradę oraz perfekcyjnie zamontowane dekoracje okienne.

Shuttersy Biały Salon
Shuttersy Biały Specjalne kształty okien

Jakie są rodzaje shuttersów?

Mamy 2 różne typy shuttersów: Primewood okiennice wykonane z drewna Paulownia i bryzgoszczelne Aqualine okiennice z tworzywa sztucznego.

Każdy rodzaj shuttersów posiada wyjątkowe właściwości:

Shuttersy Primewood

Shuttersy Primewood są produkowane z trwałego drewna Paulownia, które jest lekkie, lecz zarazem wytrzymałe i odpowiednie do każdego kształtu okna. Subtelna struktura drewna Paulownia nadaje im ponadto ekskluzywny wygląd.

Shuttersy Aqualine

Bryzgoodporne, to cecha charakterystyczna shuttersów Aqualine, a zatem idealna dekoracja okien do wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienka. Są one produkowane w pełni z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

 • Te plastikowe okiennice nadają się do wszystkich specjalnych kształtów okien, z wyjątkiem okrągłych.
 • Dzięki materiałowi shuttersy Aqualine są idealnym rozwiązaniem dla okien w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienki, baseny, strefy wellness i kuchnie.
 • Cena shuttersów Aqualine wynosi od € 526,- za m2.
Shuttersy Biały ukryta listwa regulacyjna
Shuttersy Biały ukryta listwa regulacyjna

Jak można obsługiwać shuttersy?

Istnieją dwa sposoby obsługi lameli:

 • Pionowa listwa regulacyjna z przodu lameli;
 • Ukryta listwa regulacyjna: brakuje tutaj pionowej listwy regulacyjnej. Mechanizm obsługi jest ukryty niewidocznie w bocznym słupku, dzięki czemu można ręcznie ustawić lamele w żądanej pozycji.

Czy chciałbyś mieć więcej możliwości do zabawy światłem? Dzięki poziomej poprzeczce środkowej możliwe jest poruszanie lamelami górnymi i dolnymi w sposób niezależny od siebie. Poprzeczka ta jest niezbędna w przypadku paneli wyższych niż 190 cm.

Jak chciałbyś otworzyć lub zamknąć panele shuttersów?

Wybór należy do Ciebie:

 • Panele z zawiasami przesuwanymi w jedną stronę.
 • Połączone panele przesuwane na jedną stronę.
 • Szyna składana: połączone panele składane na szynie. Idealne do lekkiego ustawiania wysokich i szerokich shuttersów.
 • Ręcznie zdejmowane panele (panel nie jest przymocowany za pomocą zawiasów i można go w całości zdjąć, aby np. umyć okno).
Shuttersy Czarny łazienki
Shuttersy Biały
Shuttersy Biały

Różne opcje montażu shuttersów

Szukasz okiennic do okna w łazience, świetlika, kwadratowego lub okrągłego okna, okna uchylno-obrotowego lub „prostego okna”? Nasze atrakcyjne shuttersy pasują do każdego rodzaju, od małego trójkątnego okna na poddaszu po wykusz lub szerokie przesuwane drzwi w salonie. Dekoracje okienne tworzone na wymiar to standard w firmie JASNO.

Istnieją różne opcje montażu shuttersów. Ich wybór zależy od ilości dostępnego miejsca w otworze okiennym, od tego, czy ościeżnica jest prosta oraz od sposobu otwierania okna lub drzwi. Dealer JASNO doradzi, która metoda montażu jest najlepsza w Twoim domu:

 • Na ramie: dzięki temu montażowi shuttersy są montowane bezpośrednio na ramie.
 • Wewnątrz otworu okiennego: belka montażowa jest w tym wypadku mocowana do ściany wewnętrznej. Shutters może być także umieszczony na parapecie blisko okna lub może być zamocowany z przodu (na przykład w przypadku okien uchylno-obrotowych).
 • Z ramą R: montaż wewnątrz otworu w ścianie za pomocą ramy R jest idealny w przypadku nierówności, jeśli otwór okna nie jest kwadratowy.
 • Na ścianie: gdy montaż w świetle okna jest niemożliwy, żaluzje mogą zostać zamontowane na ścianie. W ten sposób można również osiągnąć bardzo ładny efekt.

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji do shuttersów i sprawdzenia, jak będą prezentowały się w Twoich oknach

Dzięki naszej bezpłatnej aplikacji można wizualizować shuttersy i drewniane żaluzje, stojąc przed oknami swojego domu.


 

Wskazówka

Shuttersy w wykuszu okiennym, żaluzje drewniane (blinds) w kuchni, a zaciemniające rolety rzymskie w sypialni? Nasze żaluzje drewniane, rolety rzymskie i lamele pionowe idealnie pasują również do shuttersów zamontowanych w tym samym pomieszczeniu.

 

Dlaczego shuttersy firmy JASNO?

Decydując się na produkty JASNO, wybierasz trwałość, jakość i komfort. Jakość jest zazwyczaj ukryta w naszych shuttersach. Wymieńmy chociażby ukryte zawiasy czy techniczny słupek boczny. To właśnie te niewidoczne elementy sprawiają, że nasze shuttersy są wyjątkowo ładne i wytrzymałe! Częściowo z tego względu styliści wnętrz i magazyny o wnętrznach upodobali sobie nasze shuttersy. Nasze okiennice można znaleźć już w wielu domach, od kamienic po wille.

Nasze shuttersy są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach i nadają się do każdego okna. A co także istotne: ten typ dekoracji okiennej jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

Shuttersy sprawiają, że wnętrze staje się niezwykle ładne. To takie proste. Rozjaśnij swój dom

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.