Info
Top

Dzięki drewnianym żaluzjom JASNO każde pomieszczenie stanie się wyjątkowe

Przy pomocy żaluzji drewnianych JASNO blinds stworzą Państwo niezwykłą atmosferę w każdym pomieszczeniu swojego domu. Nasze drewniane żaluzje pozwalają w łatwy sposób operować światłem słonecznym i cieniem. Dodatkowo stanowią one klasę same w sobie. Na przykład nie odkształcają się! Jak to możliwe? Ponieważ wycinamy je promieniście z pnia drzewa. W ten sposób uzyskujemy ładne, długie i proste lamele.

Do wyboru mają Państwo różne szerokości lameli oraz całą gamę ciepłych i świeżych barw - takich samych, jak w przypadku naszych shuttersów. Dlatego też żaluzje i shuttersy JASNO można bez problemu łączyć ze sobą, zachowując swój własny styl. Niezależnie od tego, czy wnętrze jest urządzone w stylu rustykalnym, nowoczesnym czy klasycznym, nasze drewniane żaluzje idealnie pasują do pomieszczenia. A ponadto są one zawsze wykonywane w pełni na wymiar.

JASNO drewniane żaluzje w łazience
Drewniane żaluzje JASNO w kolorze białym w salonie

Drewniane żaluzje produkowane z dbałością o detale

Żaluzje JASNO blinds nie są zwykłymi drewnianymi żaluzjami. Ich jakość rozpoznają Państwo dzięki licznym, przemyślanym szczegółom, których często pozbawione są inne drewniane żaluzje. To drobiazgi, które robią ogromną różnicę.

 • Wykończenie lakierem: Drewniane żaluzje typu blinds są wykończone specjalnym lakierem, dzięki czemu nadają się również do łazienek (odporność na parę i incydentalne opryskanie wodą). Krawędzie boczne lameli są standardowo lakierowane.
 • Trapezoidalna listwa dolna: drewniana listwa podwieszona pod lamelami ma kształt trapezu. Dzięki temu w pozycji zamkniętej listwa dolna pozostaje ukryta za dolną lamelą, co daje spokojniejszy efekt. Ponadto nie dotyka ona parapetu, co chroni go przed brzydkimi zarysowaniami.
 • Sznurki z przodu i z tyłu lameli: JASNO zwraca uwagę na wszystkie szczegóły, jak na przykład sznurki drabinkowe. Unikatowym rozwiązaniem jest umieszczenie otworów, przez które biegną sznurki, nie na środku lameli, lecz z ich przedniej i tylnej strony. Odróżnia to nasze produkty od wyrobów innych marek, w których sznurki przeprowadzone są przez otwory w kształcie elipsy znajdujące się na środku lameli. Nasze żaluzje gwarantują dzięki temu lepsze przyciemnienie i więcej prywatności, a ich wygląd jest wyjątkowo prosty. To zapewniające prywatność rozwiązanie stanowi standard w przypadku żaluzji bez dekoracyjnej taśmy drabinkowej.
 • Rodzaj drewna: drewniane żaluzje zyskują ekskluzywny wygląd dzięki subtelnej strukturze drewna z gatunku Paulownia. Jest ono lekkie, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji żaluzji. Drzewa z gatunku Paulownia zwanego także ‘drzewem księżnych’ są w większości przypadków sadzone przez człowieka, dlatego też ich stosowanie stanowi zrównoważony wybór.

 

Drewniane żaluzje JASNO zawsze w wybranej przez Państwa wersji kolorystycznej

Mogą Państwo puścić wodze fantazji. Żaluzje JASNO blinds dostępne są w niemalże wszystkich kolorach tęczy. Wolą Państwo żaluzje białe czy może na przykład czarne? Wszystko jest możliwe. Do wyboru są różne kolory lakierów, bejc i matowych olejów z kolekcji JASNO. Barwy te w większości odpowiadają kolorom naszych shuttersów, dzięki czemu te dwa rozwiązania można w idealny sposób połączyć ze sobą. 

W przypadku drewnianych żaluzji można także zastosować dekoracyjną taśmę drabinkową, która nada im szczególnego charakteru.

JASNO drewniane żaluzje w kolorze brązowym w salonie
JASNO drewniane żaluzje w kolorze białym w sypialni

Rozmiary lameli

W przypadku żaluzji JASNO blinds mogą Państwo wybierać spośród różnych szerokości lameli. To, który rozmiar jest właściwy, zależy od efektu, jaki chcą Państwo osiągnąć. Lamele dostępne są w szerokości 50 mm i 63 mm. Odpowiadają one szerokościom naszych shuttersów, co daje możliwość połączenia tych dwóch rozwiązań w ramach jednego projektu.

Wysokość i szerokość żaluzji drewnianych

Państwa dom jest wyjątkowy - podobnie jak jego właściciele. Dlatego też firma JASNO wykonuje drewniane żaluzje na wymiar. Dzięki temu możliwe jest dowolne wykorzystywanie naszych żaluzji blinds: od bardzo małych aż po niezwykle wysokie czy też bardzo szerokie. Nasze żaluzje dostępne są w szerokości oraz wysokości do 304 cm.

Żaluzja Maks. szerokość Maks. wysokość Maks. powierzchnia
Żaluzja lakierowane/
Drewno z matową powłoką olejowaną
304 cm 304 cm 7,43 m2
Żaluzja bejcowane  243 cm 304 cm 7,43 m2

Mają Państwo szerszy otwór okienny? W takim przypadku możemy zamontować dwie żaluzje obok siebie, wyposażone na życzenie w jeden drewniany lambrekin zakrywający szyny górne.

 

Wybór spośród najróżniejszych opcji żaluzji drewnianych

W JASNO sami określają Państwo kolor i wymiary swoich żaluzji drewnianych. Oprócz tego do Państwa dyspozycji jest jeszcze kilka innych, wyjątkowych opcji, na które mogą Państwo zdecydować się podczas zamawiania żaluzji.

 • Sznurek do sterowania żaluzjami: jego kolor zostanie dopasowany do koloru lameli. Sami zdecydują Państwo, z której strony sznurki mają zostać zamocowane. Drewniane uchwyty sznurka będą miały taki sam kolor jak lamele.
 • Taśma drabinkowa: końcowy szlif drewnianych żaluzji! Sami mogą Państwo stworzyć własne, unikalne żaluzje dzięki taśmie dekoracyjnej. Taśma ta zakrywa sznurek drabinkowy i jest dostępna w różnych kolorach i deseniach. Wraz z kolorami lameli mogą Państwo tworzyć nieskończoną liczbę kombinacji.
 • Aluminiowa szyna górna: żaluzje JASNO blinds są standardowo dostarczane z szynamigórnymi wykonanymi ze stali. To rozwiązanie nie nadaje się jednak do wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienka. W takim przypadku należy wybrać specjalną, nierdzewną, aluminiową szyną górną.
 • Drewniane lambrekiny: Do kompletu mogą Państwo zdecydować się na zakrycie aluminiowej lub stalowej szyny górnej przy pomocy drewnianego lambrekina. W przypadku żaluzji JASNO blinds dostępne są różne modele. Jeżeli montujemy dwie żaluzje obok siebie, możemy zasłonić obie szyny górne przy pomocy jednego lambrekina. Zapewni to spokojniejszy i prostszy efekt.
JASNO drewniane żaluzje w kolorze białym w sypialni
JASNO drewniane żaluzje w kolorze białym w sypialni

JASNO: montaż drewnianych żaluzji bez śladów

Aby drewniane żaluzje idealnie pasowały do okna, mogą one zostać zamontowane na dwa sposoby. Ich wybór zależy od ilości dostępnego miejsca w otworze okiennym, od tego, czy wnęka jest prosta oraz od sposobu otwierania okna lub drzwi. Partner firmy JASNO udzieli Państwu fachowej porady na temat najwłaściwszego sposobu montażu w danym przypadku.

Montaż we wnęce okiennej

W takim przypadku żaluzja znajduje się we wnęce okiennej. Jest to często stosowane rozwiązanie, dzięki któremu drewniane żaluzje nie zachodzą na ściany pomieszczenia, lecz pozostają we wnęce okiennej.

Montaż na murze

Gdy montaż w świetle okna jest niemożliwy, żaluzje mogą zostać zamontowane na murze. Oznacza to, że zostają one umieszczone przed otworem okiennym, a więc będą odrobinę zachodziły na brzeg ściany. Jest to dobre rozwiązanie np. w przypadku okien uchylno-obrotowych lub w przypadku ścian o nieładnie wykończonych krawędziach.

 

 

Ile kosztują drewniane żaluzje?

Żaluzje JASNO wykonywane są dla Państwa całkowicie na wymiar. Ich cena jest zatem zależna od wymiarów okna. Można jednakże przyjąć orientacyjną cenę podstawową za metr kwadratowy w przypadku drewnianych żaluzji. W celu uzyskania dalszych informacji bądź przygotowania oferty mogą Państwo skontaktować się z najbliższym sprzedawcą naszych produktów.

Drewno wykończone lakierem lub bejcą:

 • Lamel 50mm: od 950,- zł/m2
 • Lamel 63mm: od 1050,- zł/m2

Drewno z matową powłoką olejowaną:

 • Lamele 50 mm od 2325 DKK za m²
 • Lamele 63 mm od 2534 DKK za m²

Cena ta obejmuje:

 • Standardowe rozwiązanie zapewniające prywatność ze sznurkiem drabinkowym;
 • Wybrany kolor z kolekcji kolorystycznej JASNO (dopłata za odcienie 246 Matte Black oraz 836 Classic Black);
 • Stalową szynę górną.
 • Ceny zawierają 23% VAT, lecz nie obejmują kosztów dojazdu i montażu. 
 • Zapewniamy 3-letnią gwarancję na błędy w produkcji i montażu.

Czy chcą Państwo otrzymać wycenę żaluzji drewnianych?

Proszę użyć narzędzia do wyceny i wpisać wymiary swoich okien. Otrzymają Państwo przybliżoną cenę żaluzji do Państwa okien. Celem otrzymania dokładnej oferty mogą Państwo zwrócić się do jednego z naszych Partnerów.

JASNO drewniane żaluzje w kolorze czarnym w biurze

 

Narzędzie do wyceny Znajdź sprzedawcę Zamówienie broszury Bezpłatnych próbek kolorów