Blog

Back to blog

Pssst...

Istnieją shuttersy i shuttersy. W przypadku JASNO oznacza to wybór między shuttersami z listwą regulacyjną lub bez niej. Ten drugi wariant to shuttersy Silent View.  Istnieje jednak więcej różnic. 

Wybór i podział

Czy wiedzieli Państwo, że shuttersy można podzielić na poszczególne części (maksymalnie trzy), które można regulować niezależnie od siebie? Dzięki temu można na przykład zamknąć dolną część okiennic, a otworzyć dwie górne. To przydatne, gdy chce się poczytać książkę na kanapie, unikając jednocześnie ciekawskich spojrzeń. Albo wtedy, gdy słońce świeci na ekran laptopa. Możliwe jest także zamknięcie pewnej części shuttersa, dzięki czemu uzyskamy efekt częściowego przyciemnienia, ale do wnętrza nadal będzie docierać światło. 

Każdy minus ma swój plus

Zaletą shuttersów Silent View jest to, że poszczególne przedziały można zauważyć tylko wtedy, gdy są one ustawione w różnych pozycjach. W przypadku shuttersów z listwą regulacyjną jest inaczej – poszczególne części są widoczne, ponieważ zastosowano poprzeczkę wzmacniającą. Dla niektórych będzie to wada, ale ja postrzegam to raczej jako zaletę, gdyż shuttersy z listwami i poprzeczkami wyglądają bardzo naturalnie. A to ma swój urok. Shuttersy Silent View są za to bardziej eleganckie, co też może się podobać. Hmm... trudny wybór...

 

Pozdrawiam, Cynthia 

Dziennikarka-freelancerka i blogerka dla m.in. JASNO

 

* A skoro mowa o „pssst”... jak się Państwu podoba szafa wnękowa z shuttersami

 

JASNO shuttersy Silent View